Minnow - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Menu
fa: گزینگان

en: All %s posts
fa: همهٔ %s نوشته

en: Search Results for: %s
fa: نتایج جست‌وجو برای: %s

en: 1 Comment
fa: ۱ دیدگاه

en: % Comments
fa: % دیدگاه

en: Leave a comment
fa: بیان دیدگاه

note: translators: used between list items, there is a space after the comma
en: ,
fa: ،

en: Post navigation
fa: ناوبری نوشته

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fa: نوشته‌های تازه‌تر <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Posts navigation
fa: ناوبری نوشته‌ها

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fa: <span class="meta-nav">&larr;</span> نوشته‌های پیشین

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
fa: %1$s در %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
fa: دیدگاه شما چشم به راه بررسی است.

en: Page %s
fa: صفحهٔ %s

en: %s <span class="says">says:</span>
fa: %s <span class="says">می‌گوید:</span>

en: Skip to content
fa: پرش به محتوا

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not * supported by Open Sans, translate this to 'off'. Do not translate * into your own language.
en: on
fa: روی

[ctx: Open Sans Condensed font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not * supported by Open Sans Condensed, translate this to 'off'. Do not translate * into your own language.
en: on
fa: فعال

en: Social Links
fa: پیوندهای شبکه‌های اجتماعی

en: Sidebar
fa: ستون کناری

en: Primary Menu
fa: گزینگان اصلی

en: Theme: %1$s by %2$s.
fa: پوسته: %1$s کاری از %2$s.

en: Proudly powered by %s
fa: با افتخار، نیرو گرفته از %s

en: Edit
fa: ویرایش

en: Pages:
fa: صفحه‌ها:

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fa: متأسفانه، هیچ‌چیزی با عبارت‌های جستجوی شما مطابقت نداشت. لطفاً دوباره با چند کلیدواژهٔ متفاوت تلاش کنید.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fa: به نظر می‌آید ما نمی‌توانیم آنچه به دنبالش هستید بیابیم. احتمالا جست‌وجو می‌تواند کمک کند.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fa: آمادهٔ انتشار نخستین نوشتهٔ خود هستید؟ <a href="%1$s">از اینجا بیآغازید</a>.

en: Nothing Found
fa: چیزی پیدا نشد

en: Comments are closed.
fa: دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

en: Reply
fa: پاسخ

en: &larr; Older Comments
fa: &larr; دیدگاه‌های پیشین

en: Newer Comments &rarr;
fa: دیدگاه‌های تازه‌تر &rarr;

en: Comment navigation
fa: ناوبری دیدگاه

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fa[0]: %1$s نظر برای &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Chats
fa: گفتگوها

en: Archives
fa: بایگانی

en: Statuses
fa: وضعیت‌ها

en: Audios
fa: صوت‌ها

en: Links
fa: پیوندها

en: Quotes
fa: گفتاورد

en: Videos
fa: ویدئوها

en: Galleries
fa: گالری‌ها

en: Images
fa: تصویرها

en: Asides
fa: کلمات قصار

en: Year: %s
fa: سال: %s

en: Month: %s
fa: ماه: %s

en: Author: %s
fa: نویسنده: %s

en: Day: %s
fa: روز: %s

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fa: اوه! امکان یافتن صفحه نیست.
