Minnow - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: Menu
fi: Valikko

note: Description of the plugin/theme
en: Minnow is designed to put your social presence front and center by displaying your social links menu prominently below the site title and logo, so readers can easily find you on your favorite social networks.
fi: Minnow on suunniteltu tuomaan sosiaalinen media näkyvästi esille. Some-linkit ovat heti sivuston otsikon ja logon alapuolella, joten lukijat löytävät sinut sosiaalisessa mediassa helposti.

en: All %s posts
fi: Kaikki kirjoittajan %s artikkelit

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: Leave a comment
fi: Jätä kommentti

en: Post navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Posts navigation
fi: Artikkelien selaus

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat artikkelit

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa hyväksymistä.

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: %s <span class="says">says:</span>
fi: %s <span class="says">sanoo:</span>

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Social Links
fi: Some-linkit

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Theme: %1$s by %2$s.
fi: Teema: %1$s tekijä %2$s.

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Jatka lukemista %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Proudly powered by %s
fi: Voimanlähteenä %s

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelut mutta mitään ei löytynyt hakuehdoillasi. Kokeile uudelleen joillakin toisilla hakusanoilla.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen kirjoituksesi? <a href="%1$s">Aloita tästä</a>.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Reply
fi: Vastaa

en: &larr; Older Comments
fi: &larr; Vanhemmat kommentit

en: Newer Comments &rarr;
fi: Uudemmat kommentit &rarr;

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: Yksi kommentti artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s kommenttia artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;

en: Chats
fi: Keskustelut

en: Archives
fi: Arkistot

en: Statuses
fi: Tilat

en: Audios
fi: Äänet

en: Links
fi: Linkit

en: Quotes
fi: Lainaukset

en: Videos
fi: Videot

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Images
fi: Kuvat

en: Asides
fi: Sivuhuomautukset

en: Year: %s
fi: Vuosi: %s

en: Month: %s
fi: Kuukausi: %s

en: Author: %s
fi: Kirjoittaja: %s

en: Day: %s
fi: Päivä: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fi: Näyttää siltä että täällä ei ole mitään. Kokeilepa hakua?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fi: Ups! Tätä sivua ei löydy.
