Minnow - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: All %s posts
pt: Todos o conteúdo de tipo %s

en: Search Results for: %s
pt: Resultados da pesquisa por: %s

en: 1 Comment
pt: 1 comentário

en: % Comments
pt: % Comentários

en: Leave a comment
pt: Deixe um comentário

en: Post navigation
pt: Navegação de Posts

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pt: Posts Recentes <span class="meta-nav"> → </span>

en: Posts navigation
pt: Navegação de Posts

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
pt: <span class="meta-nav"> ← </span> Posts Anteriores

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
pt: %1$s às %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
pt: O seu comentário aguarda moderação.

en: Page %s
pt: Página %s

en: %s <span class="says">says:</span>
pt: %s <span class="says">disse:</span>

en: Skip to content
pt: Pular para o conteúdo

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not * supported by Open Sans, translate this to 'off'. Do not translate * into your own language.
en: on
pt: em

[ctx: Open Sans Condensed font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not * supported by Open Sans Condensed, translate this to 'off'. Do not translate * into your own language.
en: on
pt: em

en: Social Links
pt: Links de Mídias Sociais

en: Sidebar
pt: Lateral

en: Primary Menu
pt: Menu Principal

en: Theme: %1$s by %2$s.
pt: Tema: %1$s por %2$s.

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pt: Continuar lendo %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Proudly powered by %s
pt: Orgulhosamente mantido com %s

en: Edit
pt: Editar

en: Pages:
pt: Páginas:

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
pt: Nada foi encontrado com os termos da sua pesquisa. Tente novamente com algumas palavras-chaves diferentes.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
pt: Parece que não podemos encontrar o que você está procurando. Talvez pesquisar pode ajudar.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
pt: Pronto para publicar seu primeiro post? <a href="%1$s">Comece aqui</a>.

en: Nothing Found
pt: Nada Encontrado

en: Comments are closed.
pt: Os comentários estão desativados.

en: Reply
pt: Resposta

en: &larr; Older Comments
pt: &larr; Comentários mais antigos

en: Newer Comments &rarr;
pt: Comentários mais recentes &rarr;

en: Comment navigation
pt: Navegação de Comentários

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
pt[0]: Um comentário sobre &ldquo;%2$s&rdquo;
pt[1]: %1$s comentários sobre &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Archives
pt: Arquivos

en: Statuses
pt: Status

en: Audios
pt: Áudios

en: Quotes
pt: Citações

en: Videos
pt: Vídeos

en: Galleries
pt: Galerias

en: Images
pt: Imagens

en: Asides
pt: Notas

en: Year: %s
pt: Ano: %s

en: Month: %s
pt: Mês: %s

en: Author: %s
pt: Autor: %s

en: Day: %s
pt: Dia: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
pt: Parece que não foi encontrado nada neste local. Que tal tentar uma busca?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
pt: Opa! Esta página não pode ser encontrada.
