Minnow - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Menu
tr: Menü

en: All %s posts
tr: Tüm %s yazıları

en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: % Comments
tr: % Yorum

en: Leave a comment
tr: Yorum bırakın

en: Post navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Yeni yazılar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Posts navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eski yazılar

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
tr: %1$s %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim için bekliyor.

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: %s <span class="says">says:</span>
tr: %s <span class="says">dedi ki:</span>

en: Skip to content
tr: İçeriğe geç

en: Sidebar
tr: Yan Menü

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Theme: %1$s by %2$s.
tr: Tema: %2$s tarafından %1$s.

en: Proudly powered by %s
tr: %s gururla sunar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Reply
tr: Cevapla

en: &larr; Older Comments
tr: &arr; Eski yorumlar

en: Newer Comments &rarr;
tr: Yeni yorumlar &arr;

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine bir yorum
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum

en: Chats
tr: Sohbetler

en: Archives
tr: Arşivler

en: Statuses
tr: Durumlar

en: Audios
tr: Sesler

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Quotes
tr: Alıntılar

en: Videos
tr: Videolar

en: Galleries
tr: Galeriler

en: Images
tr: Resimler

en: Asides
tr: Yan sütunlar

en: Year: %s
tr: Yıl: %s

en: Month: %s
tr: Ay: %s

en: Author: %s
tr: Yazar: %s

en: Day: %s
tr: Gün: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
tr: Burada bir şey bulamadık. Bir de aramayı denemek ister misiniz?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Üzgünüz! Bu sayfa bulunamıyor.
